Silikon Popo/Kalça Dolgusu Hakkında Önemli Detaylar!

/ 7 Kasım 2019 / 243 views / yorumsuz

popo kalça dolgusu

silikon popo kalça dolgusu

Bir “popo dolgusu” ya da kalça büyütme nedir?

 

 

“Brezilya tipi popo kaldırma” özellikle yağ grefti veya yapay silikon içerir. Hasta, yağlarını karınlarından, kalçalarından çıkarmak için liposuction yani yağ aldırma uygulamasına tabi tutulur, bu daha sonra işlenir ve kalçaya tekrar yerleştirilir.

Tersine, düzenli bir kalça kaldırma bölgesi, bölgedeki aşırı cildi ve yağları kaldırarak kalça hacmini azaltır. İşlem genellikle önemli miktarda kilo vermiş kişilerde gerçekleştirilir.

 

 

 

“Bir kişinin çektiği acı, biçim bozukluğu ile orantılı değil, imajı ile yaşayarak uyumuna neden olan rahatsızlık ile orantılıdır.”

 

 

Kalça büyütme nasıl popüler hale geldi?

Uluslararası Estetik ve Kozmetik Cerrahi Derneği’ne göre, 2014’ten bu yana işlem sayısında% 71’luk bir artışla yaklaşık 827.000 kalça büyütme veya kalça dolgusu prosedürü gerçekleştirildi .

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği de son birkaç yılda yapılan “Brezilyalı silikon popo/kalça dolgusu” prosedürlerin miktarında belirgin bir artış bildirdi.

nıcki minaj kendine özgü duruşu
silikon popo kalça dolgusu kim kardashian

 

Kim Kardashian veya Nicki Minaj gibi ünlülerin cömert haberlerinin medyada yer almasının, hayranların bu gibi figürleri yapay yollarla taklit etmeye çalıştıkları gibi, prosedürün popülaritesindeki dahada çoğalacak gibi görünüyor.

Ayrıca, vücudun çoğunun maruz kaldığı sıcak iklimlerde yaşayan insanların popo kaldırma  ihtimalinin daha yüksek olduğunu da apaçık ortada.

 

 

Güvenli mi? Dikkat !

Dr. vücudun diğer bölgelerinden alınan yağın kalçaya enjekte edildiği durumlarda, yağ enjekte yapılarak popoyu kaldırdığını söylüyor.

“En kötü durum, [enjekte edilen] yağın ölme ihtimali ve topaklanıp enfekte olabileceği yağ öldürebilir.

Tüm ameliyatlarla ilgili riskler olmasına rağmen nitelikli bir cerrah kullanmalı önemini vurgularız.

Popo kaldırma ile ilişkili en tehlikeli prosedür, kalçalara silikon enjekte etmektir. Bu uygulama çoğu ülkede yasa dışı bırakıldı çünkü prosedür ölümle sonuçlanabilecek ciddi enfeksiyon veya tıkanmaya neden oluyor.

Enjekte edilen yağ ciğerlere veya beyne gidebiliyor bu da tıkanmalara, oksijenin kesilmesine veya felci tetikleyebiliyor.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci ne kadar sürüyor?

“Kalçalarınıza yağ enjekte ettiyseniz, hastaları altı hafta kadar oturmamalarını öneriyorlar. Yağ yeni yerinde ‘hayatta kalması lazım’. Oturduğunuzda, kan akışınızı azaltan kalçalarınıza baskı uygularsınız.

“Sürekli kan akımı olmazsa, yeni yağ hayatta kalamayabilir.”

Hastalar iyileşirken yüz üstü veya yan basenleri üzerinde uyumalıdır.

silikon popo kalça dolgusu

Maliyeti ne kadar?

Kalça büyütme prosedürleri ülkeye ve cerraha bağlı olarak fiyatlara göre değişmektedir

 

Ana sayfaya dön