Netflix’te Korku Dolu En İyi 11 Korku Filmi

/ 31 Ekim 2019 / 495 views / yorumsuz

En iyi korku filmi

Netflix’te Korku Dolu En İyi 11 Korku Filmi

 

 

 

 

Cadılar Bayramı korku filmi izlemek için mükemmel bir zaman olsa da, yılın herhangi bir zamanında korkutucu filmlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Bunu akılda tutarak, Netflix’te izlenecek en iyi korkutucu filmlerin bir listesini hazırladık.

Ürkütücü varlıklar, maskeli katiller ya da seni en çok korkutan şeytani yaratıklar olsun, bu liste tam sana göre. Öyleyse neden perdeleri kapatmıyorsunuz, ışıkları kısmıyorsunuz ve işler gerildiğinde sıkmak için bir yastık alıyor musun?

 1. Conjuring(2013)

Korku, Gizem, Gerilim | IMDb: 7.5 | RT:% 86

 

Hayalet kamp ateşi hikayesinden daha korkutucu olan nedir? Bu sorunun cevabı gerçek olaylara dayanıyor. Conjuring, evi kötü bir şey tarafından istila edilen bir ailenin son derece korkutucu ve şüpheli bir hikayesidir. Aile, Patrick Wilson ve Vera Farmiga’nın oynadığı paranormal bir araştırma ekibinin yardımını istiyor. Ve sonra ne olacağı size ürperti verecektir.

 

 1. Hush(2016)

Korku, Gerilim | IMDb: 6.6 | RT:% 94

 

Yalnız yaşadığınızda, başka hiçbir şeye benzemeyen bir şekilde sizi korkutabilecek bir şey var; pencerenizin dışında duran maskeli bir katil. Kate Siegel’in başrol oynadığı Hush, sizi yalnızlık içinde yaşayan sağır bir yazarın hayatına götürür. Bir katil için av olduğunu keşfettiğinde hayatı için savaşmalı. Korkutucu bir film havasındaysanız, yalnızken Hush’ı izleyin.

 1. Sinsi(2010)

Korku, Gizem, Gerilim | IMDb: 6.8 | RT:% 66

 

Sinsi olarak, perili bir evden kaçmaya ve ruhlarını kurtarmaya çalışan bir aileyi takip edeceksiniz. Fakat aile, kötülüğü tutan kendi en büyük oğlu olduğunun farkına vardığında, ailenin kaçacak bir yeri yoktur. The Conjuring, Saw ve Dead Silence’ın arkasındaki aynı yönetmen James Wan’dan Insidious size ürperti verecek.

 1. Doğruluk mu Cesaret mi(2017)

Korku, Gizem, Gerilim | IMDb: 5.0

 

Hakikat ya da Cesaret, birçok çocuğun genç yaşlarında oynadığı bir oyundur. Fakat bir grup arkadaşınız Cadılar Bayramı için bir ev kiraladığında, sözde yıllar önce başkalarının hayatlarını alan bu oyunu oynamak için bir süpriz yapacaklar. Tarih tekerrür edecek mi? Kötülük ruhlarını almaya ve başarılı olmaya çalışacak mı? Öğrenmek için Gerçeğe veya Cesarete bakın.

 1. Çığlık(1996)

Korku, Gizem | IMDb: 7.2 | RT:% 79

 

Bir seri katil, bu listedeki gibi korkutucu filmlere takıldığında, sonuçlar ölümcül olur. Neve Campbell, David Arquette ve Courteney Cox’un başrol oynadığı orjinal Scream’de, bir kız ve arkadaşları, korku tadı olan bir katil tarafından dehşete düştü. Bakın, Scream’de cinayet serisinin arkasında kim olduğunu bulabiliyor musunuz, izlemekten korkmuyorsanız, öyle.

Ayrıca , tam bir gece çığlıkları için Netflix’te Scream 2 ve Scream 3’ü yakalayabilirsiniz .

 1. Altıncı His(1999)

Dram, Gizem, Gerilim | IMDb: 8.1 | RT:% 85

 

Altıncı Anlamda, ruhlarla iletişim kurabilen Haley Joel Osment’in oynadığı küçük bir çocuğu takip edersiniz. Bruce Willis’in oynadığı psikolog, genç çocuğa yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yapar.

Sadece çocuğun görebildiği her köşede hayaletler göründüğünde, bu ürkütücü hikayenin altı Akademi Ödülüne aday gösterilmesini sağlayan bir sürpriz var. M. Night Shyamalan’ın yönettiği The Sixth Sense, mutlaka görülmesi gereken bir film.

 1. Carrie(1976)

Korku | IMDb: 7.4 | RT:% 94

 

Carrie bu listedeki en eski film olmasına rağmen, kesinlikle diğerlerinden daha az korkutucu değil. Bu Stephen King hikayesi sizi utangaç ve yalnız Carrie White’ın yaşadığı dünyaya sürüklüyor. Hakim annesi ve zorbalık sınıf arkadaşlarıyla, bu telekinetik genç size asla unutamayacağınız bir film veriyor.

 

 1. 47 Metre Aşağı(2017)

Macera, Drama, Korku | IMDb: 5.6 | RT:% 54

 

Bu tür filmlerde hayatta kalma mücadelesi tüm şekil ve boyutlarda gerçekleşir. Ve 47 ​​Metrede Aşağı, bir köpekbalığı şeklinde gelir. İki kız kardeş, keyifli bir tatil için Meksika’ya gittiğinde, bir gezi ölümcül hale gelir. Akşam yemeğine hazırlanan büyük beyazlar tarafından daire içine alınmış köpek balığı tankında az miktarda oksijen ile kapana kısıldılar.

Mandy Moore ve Claire Holt’ın başrol oynadığı, izlemek istediğiniz bir tatil hikayesi. Yakın bir gelecekte Meksika’da bir tatil rezervasyonu yapmadıysanız.

 1. Cadı(2015)

Korku, Doğaüstü Korku, Genç Çığlıklar | IMDb: 6.7 | RT:% 91

 

Zamanında, 1630’ların New England’a gittiği cadılık, Cadı’da bir aileyi paranoyaklaştıracak. Genç bir çiftlik çocuğunun kaybolması ve ailenin suçu, çocuğu önemseyen en yaşlı kıza yerleştirmesiyle başlar.

Film, sadece bir aile için sevgi ve inanç testi değil, hikayelerini izleyen diğerlerini de üşütüyor.

 1. Kabin Ateşi(2016)

Korku | IMDb: 3.7

 

Meksika’da köpekbalığı istilasına uğrayan bir tatil yerine, bu filmdeki gençlerin et yiyen bir virüsle mücadele etmesi gerekiyor. Kabin Ateşi’nde, bir grup arkadaşıyla iyi vakit geçirmek, onları birer birer ortadan kaldıran bir hastalıkla sonuçlanır. Bu ne? Bunun nedeni nedir? Nereden geldi? Öğrenmek için kabinlerini ziyaret etmek zorunda kalacaksınız… ama kana dikkat edin.

 1. Aksine(2012)

Korku | IMDb: 5.7 | RT:% 57

 

Ölümcül hasta kardeşine yardım etmek için ne kadar para harcarsın? Sizce yabancılarla dolu görünüşte masum bir akşam yemeği partisi çok geçmeden çılgınca bir seçim oyununa dönüşür. Acımasız bir milyoner, ihtiyacı olanlara yardım etmeye isteklidir, ancak grubun alabileceğinden daha yüksek maliyetlerle.

Brittany Snow’un başrol oynadığı bu film ürkütücü olmaktan çok daha rahatsız edici, ancak izlemesi hala korkutucu.

 

Netflix sizi ne korkutuyor biliyor

Bu yazı Netflix’teki en iyi korkutucu filmlerle ilgili olsa da, korku filmlerini çevrimiçi olarak ücretsiz izleyebileceğiniz  pek çok site var .

Ana Sayfaya Dön