İlk Ay Hamilelik Gözlem 1-4 Hafta

/ 5 Ekim 2019 / 125 views / yorumsuz

İlk Ay Hamilelik

Haftaya Göre Gebelik Haftanız: 1-4 Hafta

 

 

Yeni ilk sefer hamileyseniz veya gebe kalmaya çalışıyorsanız, ne bekleyeceğiniz konusunda birçok sorunuz var. Vücudun nasıl değişecek? İçinde neler oluyor? Haftalık rehberimiz, dokuz aylık hamileliğiniz boyunca size yardımcı olacaktır, böylece daha akıllı, daha güvenli ve daha hazırlıklı bir anne olabilirsiniz. Her hafta, vücudunuz ve bebeğiniz hakkında bilgiler ile hamileliğiniz boyunca kullanabileceğiniz yararlı tavsiyeler sunar. Rahim içinde bir gözetleme ile başlayalım.

 

 

1 ve 2 hafta

 

Bebek: Bebeğiniz hala sadece ışığı oluyor gözün . Bu tam olarak ne zaman bilmek zor anlayışı oluştu doktorlar hesaplamak, böylece bitiş tarihi son adet döngüsünün başlangıcından itibaren. Bu doğru – hesaplama amaçları için gebe kalmadan önce “hamilesin!”

 

 

Anne Olmak: Döneminizin başında, ova adı verilen yaklaşık 20 yumurta, folikül adı verilen sıvı dolu keseler işgal eder. Normalde her 28 günde bir, sonra yaklaşık 14 gün sonra randevunuz varsa, yumurtalanırsınız: Bu foliküllerden biri bir yumurta bırakır ve döllenmeyi beklediği yerde fallop tüpüne doğru ilerler. Bu süre – döneminizin başlamasından 14 gün sonra ve bir gün veya daha uzun – en verimli olduğunuz zamandır. Hamile kalmak istiyorsanız , denemek için en iyi zaman bu. Yumurta döllendiğinde rahim içine doğru hareket eder.

 

 

İlk kez hamile kalmazsanız , hayal kırıklığına uğramayın . Her ay, yaşına bağlı olarak, bir kadının% 25’i hamile kalma şansına sahiptir , bu yüzden birden fazla denemeniz gerekebilir.

 

 

Haftanın İpucu: Genetik hastalıkların ve çevresel tehlikelerin risklerini belirlemek ve aynı zamanda sağlıklı bir hamilelik ve bebek sağlamak için gerekli yaşam tarzı değişiklikleri hakkında bilgi edinmek için obje ile ön yargı ziyareti yaptığınızdan emin olun. En önemlisi, günde 0,4 miligram veya 400 mikro gram folik asit almaya başladığınızdan emin olun . Önce Folik asit bir kaç ay alınan kavram önemli ölçüde gibi nöral terapi tüp hatalarını azaltmak için gösterilmiştir.

 

 

  1. hafta

 

Bebeğim: Tebrikler! Yumurtanız ve eşinizin spermleri başarılı bir şekilde birleşti ise, embriyonunu gerçekte çok küçük olmasına rağmen – pimin başının büyüklüğü ile ilgili olarak – oradadır Bir fetüs bebek gibi görünmüyor ; bu sadece hızla çoğalan ve büyüyen 100 hücreden oluşan bir grup. Hücrelerin dış tabakası plasenta olacak ve iç tabaka embriyon olacaktır.

 

 

Anne Olmak: Vücudunuzda herhangi bir değişiklik bu noktada fark etmezsin. Unutma, henüz zamanını bile kaçırmadın.

 

 

Haftanın İpucu: Öğrenmek için sabırsızlanıyorum? Bir atın hamilelik testi . Doktor ofisinde yapılan idrar testi veya kan testi kadar güvenilirdir – ve hemen sonuç alırsınız. Doğruluğunu sağlamak için talimatları dikkatlice okuyun ve kullandığınız tüm malzemelerin temiz olduğundan emin olun.

 

 

  1. hafta

 

Bebeğim: Artık yumurtanız döllenmiş durumdayken rahminizin iç kısmına giriyor. Buna implantasyon denir.

 

 

Anne adayı: Muhtemelen bu haftaki zamanınızı bekliyorsunuz ve bu gerçekleşmezse, hamile kalmanızın ilk belirtilerinden biri olabilir. Embriyon rahminize yerleştirilirken ışık gibi fark edebilirsiniz. Henüz farklı hissetmeyebilirsiniz, ancak sıvı ile doldurulacak olan amniyotik boşluk ve bebeğinizi beslemek için oksijen ve besinleri getirecek olan plasenta rahminizde oluşur.

 

 

Haftanın İpucu: Sağlıklı beslenmeye çalışın; bu, önerilen yiyecek  gruplarından çeşitli yiyecekler seçmek ve günde en az altı ila sekiz bardak su içmek. Fakat gerçekten “iki kişilik yemek” gerekmez; Hamilelik günde yalnızca 300 kaloriye ihtiyaç duyarsınız. Ve sabah yemeğinden dolayı yiyecek alımınız başlangıçta düşerse endişelenmeyin . Eğer zaten doğru yiyorsanız, bebeğiniz ihtiyaç duyduğu şeyi alacaktır.

 

 

İçinde Neler Oluyor?

 

Döllenmiş yumurta büyür ve çevresinde yavaş yavaş sıvı ile doldurulan su geçirmez bir kesesi oluşur. Buna amniyotik kese denir ve büyüyen embriyonu hafifletmeye yardımcı olur.

Plasenta da gelişir. Besinleri sizden bebeğe aktaran ve bebeğin atıklarını aktaran yuvarlak, yassı bir organdır .

İlkel bir yüz, gözler için büyük koyu halkalarla oluşur . Ağız , alt çene ve boğaz geliştiriyorlar. Kan hücreleri şekilleniyor ve dolaşım başlayacak.

İlk ayın sonunda, bebeğiniz yaklaşık 1/4 inç uzunluğundadır – bir pirinç tanesinden daha yumuşaktır.