En İyi Öksürük Tedavisi 10 Doğal Yol

/ 5 Ekim 2019 / 82 views / yorumsuz

Öksürük Tedavisi

En İyi Öksürük Tedavisi ve Evde Çözüm Önerileri: Öksürüğü Azaltmanın 10 Doğal Yolu

 

Arada bir öksürmek endişe verici değildir, ancak çok can sıkıcı olabilir. Boğazında pis bir kaşıntıyla öksürmek kontrol edilemez durumundu olduğunuzda hemen önleminizi almanızda fayda vardır.

Neyse ki, gün boyunca size yardımcı olmak için doğal ve evde çözüm kaynaklı çareler var. Öksürüğü azaltmak için denenmiş ve test edilmiş doğal yollardan bazıları.

  1. Karabiber çayı

Karabiber çayı doğal bir öksürük önleyici olan bal ile bir araya getirip çay yaparak, ıslak öksürüklerden daha erken bir zamanda kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, kuru öksürük için etkili olmayabilir.

 

  1. Kekik çayı

Çayın içine yapılan kekik, etkili bir öksürük ilacıdır. Aynı zamanda baş ağrısı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur.

  1. Portakal suyu ve badem

Eski tıp, ezilmiş bademlerin doğal bir öksürük tedavisi olarak taze portakal suyu ile karıştırılmasını tercih eder.

  1. Biber ve tuz ile taze limon

Çok ekşi, evet, ancak biraz tuz ve karabiber serpilmiş taze bir limonu emerek hızlı bir rahatlama sağlar.

  1. Kekik yağı

Kekik de öksürük için doğal bir çaredir. Genelde, boğazın öksürüğü sakinleştirmek ve sizi rahatsız etmemek için çayınıza ekleyebileceğiniz, veya aktarlarda sızdırılmış doğal kekik yağ olarak satılır.

  1. Nemlendiriciyi açın

Eğer evde nemlendirici varsa boğazınızı tahriş edebilecek ve öksürüğünüzü daha da kötüleştirecek kuru havadan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Nem seviyelerinin yüzde 30 ila 50 arasında kalması önerilir . Makineniz yoksa, sadece bir kabın içine sıcak su dökün ve buharı solumasını sağlayabilirsiniz.

  1. Tahriş edici maddelerden uzak durun

Öksürük uyumunu tetikleyebilecek alerji, koku veya diğer tahriş edici maddelerden uzak durun. Önemli bir toplantınız varsa, mekanın daha kötü olamayacağı bir yerde olmasını sağlayın.

  1. Buharlı duş

Nemlendirici kullanmakla aynı şekilde, buharlı duş boğazınıza iyi gelecek ve sakinleştirir ve tahriş edicileri temizler. 

  1. ılık süt ve bal

 Eski yöntemleri unutmayalım annelerimiz bilir. Ben boğazım ağrıdığı zaman genelde bu yöntemi seçerim. Hazırlamak için, iki çorba balı kaşık 1/3 bardak 200 ml sütle karıştırın.

  1. Bol su içiniz

Bu, evinizde bulunanların tümü arasında en ucuz olan öksürük tedavisi yöntemidir. Su, sadece öksürükten değil birçok hastalıktan kurtulmanıza yardımcı olabilir, çünkü organlarımızdaki kötü virüsleri temizler. Bu, vücuda iyileşme ve daha hızlı bir şekilde daha iyi bir sağlık verir.

Ana Sayfaya Dön